Tug`ilgan kuningiz muborak Ravshan Irmatov!
Bugun O`zbek sportining yorqin vakili, futboll bo`yicha Osiyoning eng yaxshi hakami Irmatov Ravshan Sayfutdinovich o`z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Ravshan Irmatov1977 yil 9 avgustda tavallud topgan. FIFA arbitri, futboldan jahon chempionatlarida hakamlik bo`yicha rekordchi.
Hamyurtimiz JAR-2010da 5ta, Braziliya-2014da 4ta va Rossiyada boʻlib oʻtgan jahon chempionatida 2ta uchrashuv (jami 11ta oʻyin) oʻtkazgan. Shuningdek, u klublar o‘rtasidagi jahon chempionati, Osiyo kubogi va Osiyo chempionlar ligasi o‘yinlari hamda boshqa ko‘plab nufuzli musobaqalarda hakamlik qilgan. 2015 yilda u dunyoning eng yaxshi hakami deb topildi. Xizmatlari uchun “Buyuk xizmatlari uchun” va “El-yurt xurmati” ordenlari, “O‘zbekiston iftixori” faxriy unvoni bilan taqdirlangan. Hozirda O‘zbekiston Milliy olimpiya qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari va O‘zbekiston futbol assosiasiyasi birinchi vitse-prezidenti hisoblanadi.
O`zbekiston » Rowing & Canoe» rahbariyati va hodimlari Ravshan Irmatovni tug`ilgan kuni bilan chin yurakdan qutlaydi, unga sog`liq salomatlik, sog`liq salomatlik va omad tilaydi.

С днём рождения Равшан Ирматов
Сегодня день рождения отмечает яркий представитель узбекского спорта, лучший футбольный арбитр Азии Ирматов Равшан Сайфутдинович.
Сегодня знаменитый представитель узбекского спорта, пятикратный лучший рефери Азии по футболу, Равшан Ирматов отмечает свой День рождения.
Ирматов Равшан Сайфуддинович родился 9 августа 1977 года. Арбитр ФИФА, является рекордсменом по количеству матчей чемпионатов мира по футболу. Наш соотечественник провёл 5 матчей на чемпионате мира ЮАР-2010, 4 матча на чемпионате мира Бразилия-2014 и 2 встречи на первенстве планеты в России (всего 11 матчей). Также, он был арбитром на нескольких ЧМ среди клубов, матчах Кубка Азии и Лиги чемпионов Азии, а также во многих других престижных соревнованиях. В 2015 году был признан лучшим рефери мира. За свои заслуги награждён орденами «Буюк хизматлари учун» и «Эл-юрт хурмати», а также, почётным званием «Узбекистон ифтихори». В настоящее время является первым заместителем председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана и первым вице-президентом ассоциации футбола Узбекистана.
Федерация » Rowing & Canoe» Узбекистана поздравляет Равшана Ирматова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и благополучия.